• stylebyk
  • 2019-07-23
  • 2654
  • 0

Jak vyčistit na první pohled nevyčistitelné skvrny na oblečení?


Stalo se vám, že při pití kávy vám spadla kapka i na tričko? Nebo jste se odřeli až do krve a krev zašpinila jinak krásně bílou košili? Skvrny na oblečení nejsou nic ojedinělého, často k nim dojde náhodou, jindy za to může druhá osoba, která do člověka narazí či nechtíc drcne. V každém případě je třeba si uvědomit, že i na první pohled nevyčistitelné skvrny lze odstranit z oblečení, není třeba oblečení vyhazovat. Jen je třeba vědět, co na jaké skvrny pomáhá. 

Mnozí lidé i své nejoblíbenější kousky hází do odpadkového koše, když zjistí, že jsou zamazané od trávy nebo od červeného vína. Ovšem i tyto skvrny, o nichž se mluví jako o nevyčistitelných, lze hravě odstranit. Víme, jak na to. 


Na skvrny od trávy platí ocet

Upadli jste na zahradě a trápí vás, že jsou džíny špinavé od trávy? Nezoufejte. Pomůže ocet, který je mimochodem skvělý i v boji proti vodnímu kameni. Stačí, když zašpiněné oblečení namočíte do octové lázně, která je složena z tří lžic octu a litru vody. Nechte pár hodin odmočit a poté vyperte v pračce tak, jak jste zvyklí. 


Na skvrny od červeného vína použijte víno bílé

Věděli jste, že na skvrny od červeného vína pomáhá jeho rival, a sice víno bílé? Skvrnu od červeného vína stačí jen vysušit ubrouskem, poté ji potřete bílým vínem a posypte trochou soli. Skvrna bude brzy pryč. Případně je možné oblečení zašpiněné červeným vínem vyvařit v mléce, které si taky s lahodným mokem, na jehož dně se skrývá pravda, hravě poradí. 


Na skvrny od krve platí peroxid vodíku

Pokud na světlé prádlo ukápla krev třeba z pořezaného prstu, doporučujeme sáhnout po peroxidu vodíku (konkrétně po tříprocentním roztoku). V případě skvrn na tmavším oblečení použijte sůl. Oblečení jen namočte, posolte, poté nechte odmočit v octové lázni. 


Na skvrny od make-upu pomáhá soda

Trička umazaná od make-upu – to je věčný problém žen. Skvrny však lze odstranit s pomocí jedlé sody, případně vám pomůže i pěna na holení, která opravdu dokáže zázraky. 

Tagy:

Vložte komentář