• stylebyk
  • 2019-05-07
  • 423
  • 0

Tři tipy, jak správně pečovat o džíny


I když se neustále tvrdí, že móda se mění jako na běžícím páse, některé modely či módní kousky stále zůstávají in. Mluvíme například o džínách, které jsou opravdu nadčasové, navíc je lze nosit celoročně. I díky tomu se staly základem každého dámského šatníku. Jelikož džíny nejsou nic levného, staráme se o ně jako o své vlastní děti. Kupujeme zpravidla kvalitní džíny, u nichž je tendence delší životnosti. Pravdou však je, že na životnosti džínů se podílí právě to, jak se o ně staráme. Aby vám vydržely co nejdéle a nerozpadly se hned po prvním praní, máme pro vás několik tipů, jak o ně správně pečovat. 

Na úvod však ještě zajímavost - věděli jste, že dříve džínové oblečení sloužilo jako pracovní oděv? Dnes nechybí v šatníku nikoho z nás. Základem džínoviny je takzvaný denim, což je velmi pevná, trvanlivá bavlněná tkanina, která potřebuje speciální péči. A my víme, jakou. 


Džíny se neperou příliš často

Někteří lidé mají tendenci džíny prát hned, co si je svléknou po celodenním nošení. Jenže to je chyba, které bychom se neměli dopouštět. Džíny nejsou jako běžné kalhoty, vydrží daleko víc. Pokud je budete prát často, ztratí svůj tvar a barvu. Bohatě stačí, když je budete prát jednou za čtrnáct dní, a to pěkně v ruce bez použití aviváže, která džíny jen vytahá. 


Džíny perte vždycky naruby

Džíny, ať už je budete prát v pračce nebo dle doporučení v rukou, perte vždycky naruby. Tím zajistíte, že budou pořád vypadat jako nové, nevyblednou. U praní v pračce se navíc vyvarujete tomu, že budou džíny odrané. Buben pračky má totiž tendenci džíny odírat, bohužel. 


Nesušte džíny v sušičce

Sušička je sice velice oblíbený pomocník v domácnosti, ale s džíny není kamarád. Džíny byste rozhodně do sušičky házet neměly, jelikož se tam srazí. Postaru je pěkně vyklepejte a pověste na věšák buď pověšené vzhůru nohama, nebo ve vodorovné poloze. 

Tagy:

Vložte komentář